You are currently viewing Funkcje traktorka do trawy

Funkcje traktorka do trawy

Od marek i funkcji po ile może kosztować. Dlatego właśnie powstał nasz przewodnik ekspercki, który wyjaśnia wszystko, co trzeba wiedzieć o zakupie najlepszej kosiarki samojezdnej do ogrodu. Jeśli mamy duży trawnik, chcemy zaoszczędzić trochę czasu na ogrodnictwie lub po prostu mamy dość pchania ciężkiej maszyny, to kosiarka samojezdna może być najbardziej dogodnym rozwiązaniem.

Ile kosztuje porządny traktorek?

traktorek do trawy vikingBiorąc pod uwagę koszty – ceny zaczynają się od ponad 1000 złotych – nie jest to tani dodatek do zestawu narzędzi ogrodniczych, ale może być najlepszy. Warto przeczytać wskazówki dotyczące najlepszych typów, funkcji i marek. Jeśli posiadana kosiarka nie może dotrzeć do niektórych obszarów trawnika, zapoznajmy się z recenzjami kosiarek do trawy dostępnymi w internecie. Czy potrzebna jest kosiarka samojezdna? To naprawdę zależy od budżetu. Jeśli mamy mały trawnik i nie chcemy wydawać więcej niż 500 złotych to nie. Kosiarka samojezdna prawdopodobnie nie jest priorytetem. Zamiast tego można rozważyć zakup kosiarki spalinowej lub mocnej kosiarki akumulatorowej, ponieważ poradzą sobie one z trawnikami o powierzchni ponad 150 m2. Jeśli priorytetem jest ograniczenie pracy związanej z koszeniem trawnika, dobrym rozwiązaniem jest również kosiarka zautomatyzowana, która sama zadba o trawnik. Alternatywnie, można zapłacić komuś, kto skosi trawnik. Warto przeczytać więcej na temat kosiarek automatycznych. Taki traktorek do trawy viking to często wszystko czego można oczekiwać.

Jeśli mamy mniej niż jeden akr trawnika do skoszenia, dobrym pomysłem będzie kosiarka samojezdna z platformą tnącą skierowaną do przodu lub nawet przed przednimi kołami. Silnik znajduje się z tyłu i są to małe, zwrotne maszyny, idealne do cięcia wokół klombów, drzew i pod meblami.