You are currently viewing Firmy zajmujące się montowaniem barier przy drogach

Firmy zajmujące się montowaniem barier przy drogach

Bariery przy drogach krajowych, wojewódzkich czy powiatowych spełniają wiele funkcji. Są to najczęściej bariery energochłonne, które pochłaniają energię, pojawiającą się podczas uderzenia samochodu w razie wypadku. Montażem tego typu barier zajmują się firmy, które posiadają doświadczenie nie tylko w montażu, ale także w określaniu i wytyczaniu przebiegu i wysokości danej bariery. Dzięki temu może ona być zamontowana w profesjonalny sposób.

Profesjonalnie montowane bariery drogowe

montaż barier drogowychFirmy mające doświadczenie w montażu barier przydrożnych, są niezwykle często wynajmowane do robót przy drogach krajowych. Dzieje się tak dlatego, iż dzięki profesjonalizmowi ich zarządu i pracowników, udaje się przede wszystkim prawidłowo wytyczyć trasę danej bariery. Montaż barier drogowych rozpoczyna się właśnie od tego typu prac, które są ważnym elementem początkowym montażu. Nowoczesne bariery drogowe mają to do siebie, iż posiadają specjalne słupki, które muszą być osadzone w ziemi w określonych miejscach. Pracownicy firm dbają także o to, ażeby prowadnice bariery i liny były zamontowane na odpowiedniej wysokości. Jest to ważne dla tego, aby wysokość bariery współgrała z innymi parametrami jezdni, i była ważną częścią ewentualnej absorbowania energii podczas uderzenia w nią samochodu. Jednak wytyczanie bariery i jej ciągłość to nie jedyne zadanie, z jakim muszą się mierzyć inżynierowie danej firmy. Kolejnym z nich jest wytyczanie przerw i przejść dla pieszych, które muszą być umiejscowione w odpowiednich miejscach. Inne bariery stosuje się na drogach publicznych, a inne na mostach. Dlatego firmy mogą nie tylko montować, ale także produkować bariery, które mają być zamontowane w ciągu danej drogi krajowej lub wojewódzkiej. W wielu przypadkach montaż i wytyczanie jest wykonywane z należytą starannością także dlatego, iż firmy dbające o infrastrukturę przede wszystkim dbają o wymagania inwestora.

Wiele firm o uznanej reputacji realizuje duże projekty, które są im przydzielane w drodze przetargu. W wielu wypadkach możliwe jest budowanie także ciągów barierek obok ścieżek rowerowych, które oddzielają pas ścieżki od jezdni, po której poruszają się samochody. Wiele prac tego typu jest wykonywanych dzięki środkom unijnym, przeznaczonym na infrastrukturę.