You are currently viewing Farby do odnawiania mebli – jaką wybrać?

Farby do odnawiania mebli – jaką wybrać?

Gruntowny remont to kosztowna sprawa. Wiele osób poszukuje więc sposobów na zmianę domowych wnętrz bez konieczności zainwestowania dużych pieniędzy. Jednym z takich sposobów jest odnawianie mebli, bez konieczności zakupu nowych. Wystarczy zaopatrzyć się w farbę do mebli i spędzić kilka godzin na malowaniu, a efekty mogą być zaskakujące. Oczywiście w pozytywnym sensie. Jak dobrze przygotować się do takiego odnawiania rzeczy znajdujących się w naszym domu?

Farba kredowa to uniwersalny produkt do renowacji mebli

kredowa farba do mebliBy przeprowadzić mały remont wnętrza czasami wystarczy kupić tylko kilka nowych dodatków i przestawić kilka przedmiotów. Większe wrażenie zrobi jednak zmiana kolorystyki w pomieszczeniu. Zamiast standardowego zmieniania koloru ścian można przemalować meble i uzyskać tzw. efekt wow. Na rynku dostępnych jest naprawdę sporo rodzajów farb, a każda z nich ma inne zalety i właściwości. Dlatego właśnie zanim zabierzemy się za malowanie należy zorientować się z czego zostały wykonane meble, tak by farba na pewno pasowała do powierzchni, na którą będzie nakładana. Jedną z uniwersalnych farb, która pasuje do różnych typów powierzchni jest kredowa farba do mebli, która produkowana jest przez wiele znanych i dobrych firm. Ogromną zaletą farb kredowych jest bogaty wybór odcieni oraz dobre krycie. Nikt przecież nie chce nakładać wielu warstw na mebel, ponieważ zajmuje to dużo czasu i może wyglądać niezbyt estetycznie. Ludzi nie lubiących tracić czasu ucieszy więc na pewno fakt, że farba kredowa schnie szybko, a więc przemalowanie nawet kilku mebli nie zajmie kilku dni. Tego typu farby mają najczęściej matowe lub półmatowe wykończenie, a więc sprawdzą się w różnych stylach wnętrz. Łatwo osiągnąć też nimi efekt vintage.

Wybór odpowiednich produktów oraz pomysł to połowa sukcesu kiedy decydujemy się na małą renowację jakiegoś pomieszczenia. Kupując dobrej jakości kredową farbę do mebli możemy być pewni, że uzyskamy dobre krycie i ładny kolor. Reszta zależy od tego czy przyłożymy się do wykonywanego przez nas projektu. Użycie farby kredowej z pewnością nam pomoże, ponieważ jest to produkt, z którym pracuje się bardzo łatwo i ma wiele zalet, takich jak np. szybkie schnięcie. Ogranicza nas tak naprawdę tylko nasza wyobraźnia.