You are currently viewing Fakturowanie w programie

Fakturowanie w programie

Każda działalność gospodarcza czy spółka wymaga comiesięczne rozliczenia przed Urzędem Skarbowym. Każda transakcja w firmie powinna być udokumentowana fakturą, paragonem lub rachunkiem, gdyż to na ich podstawie księgowy może rozliczyć uzyskiwany dochody czy poniesione koszty. Każdy z tych dokumentów musi być wystawiony we właściwy sposób.

W jakim programie wystawiać faktury?

polecany program do fakturowaniaPrzeważnie przedsiębiorcy, którzy dopiero otwierają swoje firmy, starają się maksymalnie oszczędzać na zakupach, aby jak najwięcej środków przeznaczyć na rozwinięcie firmy. Często wiąże się to ze stosowaniem najprostszych rozwiązań, które są tanie, a bywają nawet darmowe. Jednym z takich rozwiązań może być polecany program do fakturowania, który możemy bezpłatnie ściągnąć z internetu lub też kupić od konkretnych firm informatycznych. Ręczne wystawianie faktur jest dziś przeżytkiem, ponieważ zajmuje sporo czasu. Obecnie rządzą oprogramowania komputerowe, które w znacznym stopniu ułatwiają i przyśpieszają pracę fakturzystek. Darmowe programy mają dość mocno okrojone możliwości i przeważnie sprowadzają się do wystawiania faktur, paragonów i rachunków oraz możliwości ich zapisywania. Nie mają magazynu, ani funkcji wykonywania przeróżnych analiz, zatem sprawdzą się w małych firmach, gdzie nie generuje się zbyt wielu dokumentów. Dla przedsiębiorców, którzy chcą kompleksowo zarządzać firmą i łączyć sprzedaż z magazynem i księgowością, znacznie lepsze będą płatne programy, które mają charakter modułowy, czyli można je dowolnie scalać. Poza wystawianiem dokumentów, można zapisać wszelkie dane firmy oraz kontrahentów, stosowane stawki podatku od towarów i usług, zapisać nieograniczoną ilość pozycji towarowych czy kreować wygląd dokumentów. Dzięki połączeniu programu do faktur z magazynem, zaraz po sprzedaży stany są uzgadniane.

W firmie liczą się skuteczne i sprytne rozwiązania, które sprawiają, że codzienna praca staje się łatwiejsza  wydajniejsza. Programy do faktur pozwalają na zapisanie dużej ilości danych, przez co w każdej chwili można mieć do niech dostęp. Także znalezienie ewentualnego błędu jest znacznie prostsze, ponieważ program sam podpowiada, co możemy być niewłaściwie wypełnione. Taki program jest obecnie nieodzownym lmentem każej działalności.