You are currently viewing Eleganckie lampy do salonu

Eleganckie lampy do salonu

Każda osoba, która chociaż trochę interesuje się lub interesowała tematyką projektowania wnętrz wie, że bardzo istotne dla ostatecznego odbioru pomieszczenia jest odpowiednie zaplanowanie oświetlenia. Natężenie, kolor światła oraz jego umiejscowienie to jedno, jednak drugą sprawą są same lampy. Niemal we wszystkich aranżacjach pełnią one ważną rolę dekoracyjną. Tym bardziej, że obecnie mamy ogromny wybór różnego rodzaju lamp, a nie które z nich to prawdziwe dzieła sztuki.

Styl glamour w naszych wnętrzach

lampy w stylu glamourKażda aranżacja wymaga wzięcia pod uwagę kilku różnych aspektów. Jednym z nich jest oświetlenie, które nie tylko pełni praktyczną funkcję, ale też wprowadza klimat do wnętrz po zmierzchu. Lampy powinny swoim wyglądem nawiązywać do stylu całego wnętrza. Bardziej doświadczeni projektanci są w stanie łączyć ze sobą różne style tak, żeby ostatecznie powstała spójna całość. Jeżeli, jednak, sami tego nie potrafimy, to bezpieczniej będzie postawić na jeden styl zarówno jak chodzi o lampy, jak i o całe pomieszczenie. Jednym ze stylów, które w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością, jest styl glamour. Jest to styl stawiający na blask, wytworną, wręcz luksusową elegancję oraz żywe kolory. W takich wnętrzach idealnie sprawdzę się lampy w stylu glamour, który w sklepach jest całe mnóstwo. Lampy, te, mają często bardzo nowoczesny design. Niektóre z nich bardziej przypominają nowoczesne rzeźby, dekorujące dom, niż lampy. Cechą charakterystyczną lamp, wykonanych w stylu glamour, jest wykorzystanie dużej ilości błyszczących materiałów. Zazwyczaj stawia się na różnego rodzaju metale, a także na kryształ. Żyrandole w stylu glamour są piękną i często wykorzystywaną ozdobą w salonach oraz w jadalniach. Często wiesza się je nad dużym stołem w jadalni, dzięki czemu możemy poczuć się jak w jakimś pałacu. 

W aranżacjach wnętrz pojawia się w dzisiejszych czasach bardzo duży wybór, jak chodzi o style. Jednym z najbardziej popularnych jest styl glamour, który cechuje się przede wszystkim nastawieniem na ozdobną elegancję i luksus. Dodatki, takie jak lampy, wykonane w tym stylu bardzo często się błyszczą i mają nietypowe, dekoracyjne kształty. Lampy w stylu glamour są doskonałą dekoracją na przykład w salonach lub w jadalniach.