You are currently viewing Edukacyjna wycieczka szkolna po Kielcach

Edukacyjna wycieczka szkolna po Kielcach

Jestem wychowawczynią klasy w szkole średniej. Zbliżał się koniec roku szkolnego i uczniowie zaczęli dopytywać o wycieczkę na zakończenie roku. Ten temat został też poruszony na spotkaniu z rodzicami. Ja byłam za wycieczką, ale dyrekcja naszej placówki wyraża zgodę tylko na wycieczki edukacyjne. Przekazałam uczniom i rodzicom, że ewentualne wycieczki należy rozpatrywać pod tym względem. Ja postaram się czegoś poszukać, a gdyby ktoś miał jakiś pomysł, to proszę aby mi go przedstawili. 

Uczniowie znaleźli atrakcyjną wycieczkę edukacyjną

edukacyjne wycieczki szkolne do KielcMuszę przyznać, że moi uczniowie nie próżnowali. Jeszcze za nim ja zaczęłam rozglądać się za jakąś ciekawą ofertą dla nich, otrzymałam od nich propozycję wycieczki. Otrzymałam od przewodniczącego klasy prospekt zatytułowany edukacyjne wycieczki szkolne do Kielc. Od razu po zakończonych lekcjach zaczęłam przeglądać prospekt. Było tam kilka ofert o zbliżonej tematyce. Wycieczki różniły się tylko szczegółami. Wszystkie miały w planie zwiedzanie średniowiecznego miasta, jako element edukacji historycznej. W planie było też zwiedzanie jaskiń znajdujących się na terenie Kielc, jako element edukacji geograficznej. Był również element nauki języka polskiego, ponieważ w planie wycieczkowym było zwiedzanie muzeum i wystaw edukacyjnych z zakresu tego przedmiotu. Ponieważ szczegóły którymi różniły się wycieczki dotyczyły głównie czasu wolnego oraz organizacji wyżej wymienionych atrakcji postanowiłam przekazać te prospekty dyrekcji do zaaprobowania. Kilka dni później dostałam decyzję, że mogę zabrać uczniów na wszystkie wymienione wycieczki. Przekazałam więc młodzieży, że mogą wybrać tą wycieczkę, która najbardziej im pasuje. Szybko się namyślili i mogłam załatwiać wycieczkę szkolną i ustalać szczegóły z rodzicami. Wycieczka po Kielcach okazała się bardzo ciekawa i atrakcyjna dla uczniów.

Wszyscy wracali z niej zadowoleni. Mimo że wycieczka miała charakter edukacyjny, zastępujący tylko zajęcia szkolne, dzieciakom bardzo przypadła do gustu taka forma nauki. Wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany przez lokalnego przewodnika, który oprowadzał całą grupę po mieście i przygotowanych atrakcjach edukacyjnych. Byłam bardzo zadowolona, że samym uczniom udało się znaleźć taką wycieczkę, którą zaakceptowała konserwatywna dyrekcja.