You are currently viewing Doskonały smak maseł z orzechów laskowych

Doskonały smak maseł z orzechów laskowych

Smaczne, pełnowartościowe, bogate w witaminy i składniki odżywcze, masło orzechowe to coś, co znajdziemy w wielu domach. Z przyjemnością wzbogacamy nim śniadania czy desery. Jest ono doskonałym dodatkiem do pożywnych owsianek, potreningowych koktajli czy domowych, pachnących ciasteczek. Może ono wzbogacić również dania wytrawne i przygotowywane marynaty czy sosy. 

Najlepsze masła z orzechów laskowych

najlepsze masło orzechowe z orzechów laskowychMasło orzechowe niewątpliwie ma swoich fanów. W sklepach znajdziemy masło wykonane z różnego rodzaju orzechów, jednak jednym z najczęściej kupowanych i najłatwiej dostępnych jest to wykonane z orzechów ziemnych. Warto jednak zwrócić uwagę także na inne rodzaje maseł. Ciekawym smakiem i wysokimi walorami zdrowotnymi wyróżnia się niewątpliwie masło wykonane z orzechów laskowych. Ważne, aby wybierać tylko i wyłącznie to, w którym składzie nie znajdziemy dodatków wzmacniaczy smaku, szkodliwego dla nas oleju palmowego czy zupełnie niepotrzebnego dodatku cukru czy negatywnie na nas działającej soli. To z orzechów laskowych będzie bogactwem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są dobre dla naszego organizmu (poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego,korzystnie oddziałują na wzrok i przeciwdziałają chorobom serca). Takie najlepsze masło orzechowe z orzechów laskowych będzie zawierało sporą ilość cennej dla nas witaminy E, która jest doskonałym antyoksydantem. Witamina ta spowalnia procesy starzenia organizmu i przeciwdziała cukrzycy czy zawałom. Zawarte w maśle z orzechów laskowych witaminy z grupy B pozytywnie wpływają na stan naszej cery, włosów czy paznokci, a także wspierają funkcjonowanie naszego układu nerwowego. Co ciekawe, masło orzechowe będzie także wspomagać komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym. Wielość różnych witamin i składników mineralnych znajdująca się w tym produkcie wszechstronnie wzmocni nasz organizm.

Pyszne, zdrowe i pełne witamin masło orzechowe wykonane z orzechów laskowych staje się coraz chętniej wybierane jako alternatywa do dobrze nam znanego masła z orzechów ziemnych. Jest ono bogactwem witamin z grupy B oraz cenne dla organizmu witaminy E. Jego spożywanie może przyczynić się do wzmocnienia układu nerwowego, wspomaga wzrok oraz spowalnia procesy starzenia organizmu (zawiera antyoksydanty).