You are currently viewing Doskonałe maszyny do piekarni i cukierni

Doskonałe maszyny do piekarni i cukierni

Każdy wypiek to produkt, w który wkłada się serce. Piękny wygląd, wyjątkowy smak i idealne wypieczenie wszystko to jest  ważne dla piekarza i cukiernika. Jakiego sprzętu użyć, aby stworzyć pyszne wypieki? W czym piec, aby nasze wypieki były złociste i smaczne? Jakie urządzenia stosować do formowania ciasta?

Profesjonalne maszyny piekarnicze

maszyny piekarnicze i cukierniczeWybór odpowiedniego pieca o zastosowaniu gastronomicznym jest bardzo istotne dla każdego kto zajmuje się na co dzień wypiekami. To urządzenie może nie tylko znacząco wpłynąć na zyski, ale również na straty firmy. Maszyny piekarnicze i cukiernicze przeznaczone są do wypieku wielu różnych wyrobów piekarniczo – cukierniczych, takich jak chleba, bułek, ciasta, czy ciasteczek. Wybór odpowiedniego pieca piekarniczo – cukierniczego będzie dobry dla każdego piekarza, czy cukiernika, któremu zależy na uzyskaniu trwałego i świeżego produktu. Do urządzeń piekarniczo – cukierniczych możemy zaliczyć : miesiarki spiralne – to maszyny odpowiednie do małych i średnich piekarni i cukierni. Posiadają nierdzewną dzieżę oraz ruchomą osłonę z mikrowyłącznikiem. To urządzenie piekarnicze, którego zadaniem jest mieszanie ciast. Wybór odpowiedniej miesiarki powinien być podyktowany ilością ciasta oraz jego twardością. Ubijaczki – specjalne urządzenia do ubijania i ucierania lekkich ciast oraz mas cukierniczych. Wyposażone w dzieże wyjezdne, które sprawdzają się przy większych objętościowo masach. Posiadają specjalne końcówki takie jak płetwa, krzyżak oraz rózga, które przeznaczone są do ubijania różnych mas. Kolejne to rogalikarki lub dzielarka do bułek – to sprzęt przydatny na co dzień w każdej piekarni i cukierni. Służy do rozwałkowywania i zwijania ciasta w mniejsze lub większe kęsy, w zależności od ustawień maszyny. Za pomocą odpowiedniej rogalikarki można formować nie tylko rogaliki, ale również paluchy i bagietki, gdy odłączymy taśmy rolujące urządzenie to służy również do rozwałkowywania ciasta na pizzę. Kolejnym sprzętem są krajalnice do chleba – wyposażone są w liczne zabezpieczenia zwiększające bezpieczeństwo i minimalizujące straty w towarze. Są trzy rodzaje krajalnic do chleba : obsługiwana ręcznie, obsługiwana przez dwie osoby i automatyczna posiadająca podajnik i taśmę przesuwającą chleb.

Jak widać na rynku piekarniczo – cukierniczym mamy wiele urządzeń, dzięki którym spożywane przez nas wypieki są zawsze świeże i przepyszne. Wybierając odpowiedni sprzęt do naszej piekarni, czy cukierni powinniśmy kierować się zawsze dobrem naszych klientów. Wybierajmy zawsze  sprawdzone urządzenia i maszyny do wyrobu, czy pieczenia ciast lub chleba.