You are currently viewing Dodatki do paliwa samochodowego

Dodatki do paliwa samochodowego

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy iż preparaty do uzupełniania oleju silnikowego pozwalają na znaczne obniżenie zużycia silnika, oraz zabezpieczenie go przed wieloma rodzajami uszkodzeń, głównie wywołanymi zanieczyszczonym paliwem. Wszystkie te preparaty, mimo odmiennego składu i działania, funkcjonują podobnie, gdyż są wtryskiwane do komór silnika wraz z paliwem.

Preparaty dodatkowe do oleju silnikowego

zabezpieczający dodatek do oleju silnikowego dieslaOwe preparaty mają bardzo odmienne działanie, i używane są nie tylko do zabezpieczania samego silnika, ale również do usuwania osadów czy nalotów rdzy. Najczęściej stosowany zabezpieczający dodatek do oleju silnikowego diesla ma za zadanie usuwać mikrouszkodzenia i przetarcia, jakie powstają naturalnie podczas pracy silnika, oraz regenerować stal z której jest wykonany. Regularne używanie owego preparatu ogromnie zwiększa żywotność silnika, i zapobiega bardzo wielu problemom z jego pracą a efekty preparatu są widoczne po bardzo krótkim czasie. Kierowcy również bardzo polecają oczyszczający preparat do komór silnika, który, jak sugeruje nazwa, czyści wnętrze silnika podczas spalania paliwa, i usuwa osady pozostałe po spalaniu oleju oraz jego zanieczyszczeń. Zapobiega więc możliwości zatarcia silnika, zmniejsza ryzyko uszkodzenia podzespołów po spalaniu substancji zanieczyszczających paliwo, i znacznie poprawia wydajność samego silnika, zauważalnie usprawniając jego pracę. Innym, bardzo polecanym przez kierowców preparatem jest środek usuwający substancje lepkie z tłoków i ruchomych części silnika. Jest on rzadko potrzebny, i zaleca się używanie go raz na kilkaset kilometrów przebiegu, aczkolwiek regularne aplikowanie owego środka pozwala na zminimalizowanie możliwości zablokowania podzespołów silnika po sklejeniu osadami z oleju czy innych preparatów, a tym samym umożliwia uniknięcie bardzo poważnych awarii.

W profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych można znaleźć mnóstwo różnych preparatów, które dodawane są do oleju silnikowego, a które mają za zadanie chronić silnik pojazdu i usprawniać jego pracę. Nie ma jednego uniwersalnego preparatu, aczkolwiek zastosowanie kilku najbardziej podstawowych w zupełności wystarcza by niemal od razu zauważyć zmianę trybu pracy silnika, niejednokrotnie mniejsze spalanie oraz znacznie niższe zużycie.