You are currently viewing Dobieramy odpowiednie folie do maszyn rolowych

Dobieramy odpowiednie folie do maszyn rolowych

Folie do maszyn rolowych przeznaczone są do pakowania w atmosferze gazów obojętnych MAP, jak i do pakowania w próżni. Wykorzystywane są one do pakowania różnorodnych produktów w branży mięsnej, mleczarskiej, rybnej, garmażeryjnej, warzywnej, owocowej, piekarniczej oraz w wielu innych. Istotne jest odpowiednie dobranie rodzaju folii do zapotrzebowania, aby spełniała ona określone funkcje.

W jaki sposób dobrać folie do maszyn?

sprężyste folie do maszyn rolowychW ofertach sklepów, zarówno tradycyjnych jak i online, znajdziemy szeroką gamę laminatów, które mogą być stosowane w maszynach rolowych jako folia górna. Do najczęściej dostępnych modeli zalicza się folię PET/PE, PET/PE.EVOH.PE, BOPA/PE, jak i folię PET zgrzewalną do folii APET. Poza wymienioną listą rodzajów folii, wielu producentów oferuje także wyprodukowanie dowolnej struktury folii, w zależności od zapotrzebowania klientów. Dobrym wyborem będą sprężyste folie do maszyn rolowych. Do ich najważniejszych zalet należy zaliczyć wysoką transparentność, idealny połysk, zróżnicowany poziom grubości, możliwość bardzo wysokiej bariery dla tlenu, pary wodnej i aromatów, a także nadruk różnych kolorów przy zastosowaniu matryc HD nawierzchniowych, jak i w postaci rewersu z możliwością zastosowania farb specjalistycznych, na przykład srebrnych i złotych, a także innych zgodnie z zapotrzebowanie. Atutem folii nakrywkowych do maszyn rolowych jest także możliwość zastosowania opcji dodatkowych, na przykład łatwego otwierania, eliminacji zamglenia z pary wodnej, opcja otwórz zamknij, a także szybkie zgrzewy dedykowane do szybkiego pakowania w maszynach o znacznej wydajności. W odróżnieniu od folii górnych, modele dolne do termo formowania oferowane są jako PA/PE oraz APET/PE. Mają one bardzo dobre parametry tłoczenia, co umożliwia zastąpienie grubszych folii cieńszymi modelami, a także bardzo dobrą zgrzewalność i odporność na przebicia.

Zastosowanie folii do maszyn rolowych jest bardzo powszechne i znajduje zastosowanie w wielu branżach. Znaczenie mają w szczególności pozytywne właściwości folii górnych i dolnych, a także możliwość dostosowania takich produktów do oczekiwań nabywców. Starając się sprostać potrzebom rynku, w ofertach pojawiają się także komplety folii nadające do recyklingu, powstające na bazie PET oraz PE.