You are currently viewing Do przeprowadzki najlepiej wynająć samochód dostawczy

Do przeprowadzki najlepiej wynająć samochód dostawczy

 

W jaki sposób można się przeprowadzić, żeby zapłacić za to jak najmniej? Najlepiej tak, żeby wszystko zrobić we własnym zakresie. Jednak do noszenia mebli dobrze jest mieć kogoś do pomocy. Można w tym celu poprosić o pomoc kogoś z rodziny albo kogoś ze swoich znajomych. Równie ważną kwestią jak przenoszenie rzeczy jest ich przewiezienie. W tym celu potrzebny jest zazwyczaj duży i pojemny samochód dostawczy. Najlepiej jeśli można od kogoś takie auto pożyczyć.

Samochód dostawczy można też wynająć

wynajem samochodów dostawczych w katowicachPrzeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością przetransportowania mebli i rzeczy z opuszczanego domu lub mieszkania do nowej lokalizacji. Nawet jeśli postanowimy nie zabierać ze sobą żadnych mebli to i tak trzeba przecież zabrać wszystkie swoje rzeczy osobiste. Praktycznie w każdym takim przypadku do przewiezienia jest przynajmniej kilkanaście kartonów. Jeśli przeprowadza się kilkuosobowa rodzina to tych wszystkich rzeczy jest proporcjonalnie jeszcze więcej. W każdym razie jakoś to wszystko trzeba przewieźć, a jeśli nie ma się dużego samochodu to trzeba go pożyczyć bądź wypożyczyć. A rzadko zdarza się mieć znajomych posiadających samochód dostawczy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni oferujących wynajem samochodów dostawczych w Katowicach – jeśli oczywiście mieszka się w tej aglomeracji. Wypożyczalnie działają w każdym mieście, ale w Katowicach samochody dostawcze wynajmowane są w bardzo korzystnych cenach. Można wybrać najbardziej ładownego dostawczaka pośród wszystkich dostępnych i wynająć go na jeden dzień. To przecież w zupełności wystarczy na przewiezienie wszystkiego do nowego domu lub mieszkania. Na przeprowadzkę najlepiej zaplanować cały dzień, ale wcześniej trzeba sobie wszystko zabezpieczyć i popakować. Jeśli jeden dzień okaże się niewystarczający to można telefonicznie przedłużyć okres wynajęcia auta do przeprowadzki.

Samodzielna praca przy przeprowadzaniu się będzie praktycznie nieodczuwalna jeśli chodzi o koszty. Firmie przeprowadzkowej przy większej ilości rzeczy do przewiezienia trzeba by zapłacić nawet około tysiąca złotych. A za wynajęcie samochodu dostawczego trzeba zapłacić w Katowicach około stu pięćdziesięciu złotych. Do tego trzeba sobie auto zatankować, więc koszty paliwa będą zależeć od pokonywanych odległości.