You are currently viewing Dlaczego warto korzystać z kursów fryzjerskich?

Dlaczego warto korzystać z kursów fryzjerskich?

Fryzjerstwo jest moją pasją jeszcze z czasów dzieciństwa. Po ukończeniu technikum o profilu fryzjerskim od razu zaczęłam szukać sobie miejsca w salonie. Zależało mi jednak na tym, aby był to salon prowadzony z pasji i w końcu trafiłam na taki w którym pracownikom często proponowano różnego rodzaju kursy doszkalające. 

Rewelacyjny kurs fryzjerski 

zaawansowane kursy fryzjerskie z dofinansowaniemJuż jako mała dziewczynka uwielbiałam czesać moją mamę, babcie i starszą siostrę. Zabawa włosami zawsze działała na mnie kojąco i pozwalała uspokoić myśli, więc już jako dziecko wiedziałam, że w przyszłości będę chciała zostać fryzjerką, a technikum o tym profilu jeszcze dosadniej utwierdziło mnie w moim przekonaniu. Fryzjerstwo jest dosyć popularnym zawodem, toteż nawet w małym miasteczku możemy spotkać kilka salonów niemniej mi zależało na tym, aby znaleźć się w takim, który jest również prowadzony z pasji. Szukając pracy po skończonej szkole udało mi się trafić w takie miejsce. Od niemalże samego początku nasza szefowa oferowała, abyśmy razem z nią jeździły na kursy z czego zawsze, wszystkie pracujące dziewczyny w salonie chętnie korzystały. Ostatnio trafiły nam się dwa rewelacyjne zaawansowane kursy fryzjerskie z dofinansowaniem dotyczące technik koloryzacji włosów, oraz ich przedłużania. Na kursach nauczyłyśmy się sposobów rozjaśniania włosów oraz ich farbowania na zimny blond, czy wręcz biały odcień tak, aby nie zniszczyć włosów klientki. Schodzenie do tak jasnego odcienia jest bowiem bardzo zaawansowaną sztuką, a raczej zaawansowane jest to, aby zrobić to porządnie i bez strat na właśnie włosach. Od niedawna też można zauważyć, że włosy w neonowych odcieniach są coraz bardziej popularne, więc szkolenie tego dotyczące bardzo nam pomogło. Dzięki niemu nauczyłyśmy się tego, jak bezpiecznie rozjaśnić włosy klientki i pofarbować je później na trwały, intensywny odcień bo, jak wiadomo, aby włosy miały piękny neonowy kolor należy je wcześniej rozjaśnić, więc wszystko na kursach świetnie się razem spajało. Modne jest także obecnie przedłużanie włosów, a zatem dogłębne poznanie wszystkich technik dużo wniosło do naszych umiejętności w tym względzie.

Kursy przyniosły nam niesamowite efekty. Po poinformowaniu na naszym fanpage salonu o tym, że odbyłyśmy takowe, zaczęło się do nas zgłaszać mnóstwo dziewczyn chcących przedłużyć swoje włosy lub właśnie pofarbować je na jakiś nietypowy odcień. Takie kursy są zatem świetną inwestycją, która bardzo szybko się zwraca. Ponadto na kursach można poznać inne osoby zafascynowane tym samym tematem co my oraz powymieniać między sobą doświadczenia.