You are currently viewing Dlaczego rękawiczki jeździeckie to przydatny dodatek?

Dlaczego rękawiczki jeździeckie to przydatny dodatek?

Wielu, początkujących jeźdźców traktuje rękawiczki do jazdy konnej jako zbędny element stroju, który generuje niepotrzebne wydatki. Jest to błędne myślenie, gdyż dzięki rękawiczkom praca z koniem staje się łatwiejsza, przyjemniejsza i bardziej satysfakcjonująca. Dlaczego?

Zalety zakupu rękawiczek jeździeckich

rękawiczki jeździeckieDo zakupu rękawiczek skłaniają się zarówno osoby, które trenują z koniem z ziemi, jak i zawodnicy startujący w różnych konkurencjach. Zalecany jest wybór tego elementu odzieży bez względu na rodzaj aktywności. Nawet podczas jazdy rekreacyjnej, często może zdarzyć się, że koń szarpnie, a wodza bez odpowiednich rękawiczek nie tylko wyślizgnie się z dłoni, ale również ją podrażni – podczas dłuższych treningów mogą powstawać pęcherze. Rękawiczki jeździeckie charakteryzują się odpowiednim dopasowaniem do dłoni jeźdźca, a przy tym nie krępują jego ruchów. Są przyjemne w dotyku z wrażliwym pyskiem zwierzęcia, zapewniają odpowiednią wentylację, a dzięki regulowanym zapięciom, można je dostosowywać do wymiarów dłoni. Rękawiczki chronią również przed obrażeniami dłoni, a dodatkowo zapewniają właściwy komfort termiczny, szczególnie jesienią oraz zimą. Ubierając rękawiczki, nie trzeba również obawiać się o zabrudzenia dłoni, przez co w kontakcie z innymi jeźdźcami nie odczuwa się dyskomfortu. Antypoślizgowa powierzchnia rękawiczki dodatkowo zapewni pewny chwyt lonży, a ta nie wyślizgnie się podczas prowadzenia konia.

Rękawiczki nie tylko charakteryzują się wieloma, funkcjonalnymi zaletami, ale wyróżniają się również swoim nieprzeciętnym wyglądem. Należą do bardziej eleganckich elementów odzieży i znacznie odbiegają designem od standardowych rękawiczek. W sklepach internetowych i stacjonarnych można je znaleźć za około 50-100 złotych.