You are currently viewing Czy zamienniki perfum francuskich są wystarczająco trwałe?

Czy zamienniki perfum francuskich są wystarczająco trwałe?

Francja kojarzy nam się od zawsze z elegancją, powagą i powabnymi, pięknymi kobietami, za którymi ciągnie się uwodzicielski zapach perfum od najlepszych francuskich promotorów zapachów. Jak to Coco Chanel powiedziała

, że nie ma elegancji bez perfum. Są niewidzialnym, niezapomnianym i niedoścignionym dodatkiem. Nie bez powodu więc obecnie francuskie perfumy cieszą się ogromnym pochodzeniem.

Perfumy francuskie, trwałe zamienniki czy oryginał?

trwałe zamienniki perfum francuskichZarówno kobiety jak i mężczyźni uwielbiają te idealne i wyraźne nuty połączone w piękną kompozycję zapachową. Cena oryginalnych perfum może być jednak zabójcza dla przeciętnego portfela, dobrym wyborem w takim wypadku będą trwałe zamienniki perfum francuskich, które dostępne są na rynku. Takie zapachy charakteryzują się przede wszystkim tym, że ich nuty zapachowe są bardzo podobne lub takie same co ich drożsi, oryginalni bracia. Bardzo często zdarza się, że tańsze odpowiedniki okazują się być tak samo trwałe, ewentualnie ich zapach trzyma się jedynie odrobinę krócej. Wciąż pozostają jednak tak samo intensywne, jak ich pierwowzory. Bardzo często okazuje się, że rozróżnienie zamiennika i oryginału jest niemożliwe dla ludzkiego nosa, tym bardziej jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z oryginalną wersją tych perfum, przed pierwszym powąchaniem. Starannie dopracowany skład perfum zapewnia trwałość oraz pewność, że kompozycja zapachowa jest taka sama, lub bardzo podobna, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny w porównaniu do pierwowzoru, która naprawdę potrafi być ogromna. A czy ktoś zastanawiał się kiedyś, jak wygląda produkcja perfum? Pewnie nie, w końcu takie rzeczy nie chodzą nam na co dzień po głowie.

Jest to długi i żmudny proces, a do stworzenia odpowiedniej nuty zapachowej potrzeba naprawdę wiele cierpliwości, wyczucia, często nawet po prostu głupiego szczęścia, że akurat uda się połączyć odpowiednie składniki. Używa się do ich tworzenia najczęściej produktów roślinnych, jednak w składzie perfum możemy znaleźć również składniki pochodzenia zwierzęcego taki jak na przykład jakaś wydzielina, brzmi okropnie, prawda? Są oczywiście też wegańskie wersje takich specyfików, wtedy producenci bazują na roślinach, składnikach syntetycznych, miodzie, kwiatach i tak dalej.