You are currently viewing Co warto wiedzieć o kojcach dla psa?

Co warto wiedzieć o kojcach dla psa?

Pies powinien mieć swoje miejsce do spania. W ten sposób doskonale wie, gdzie powinien się położyć, żeby odpocząć. Kojec dla psa jest więc dobrym wyborem dla osób, które nie lubią trzymać zwierząt np. na łóżku, ale nie tylko, bo jest to przede wszystkim miejsce, w którym zwierzę może odpocząć.

Po co jest kojec dla psa? 

polecany kojec dla psa z drewna“Kojec dla psa” niektórym osobom może kojarzyć się negatywnie np. z tym, że kojec ogranicza ruchy psa, a to sprawia, że zwierzę cierpi i jest nieszczęśliwie. Jednak te negatywne uczucia są przede wszystko spowodowane niepoprawnymi informacjami lub tym, że kojec zazwyczaj jest utożsamiany ze schroniskiem, w którym pies był utrzymany również w klatce, co od razu sprawia, że człowiek jest do tego negatywnie nastawiony. Do wyboru ma się tak naprawdę dwa rodzaje kojców: kojec zewnętrzny i kojec wewnętrzny. Ten pierwszy trzymany jest po prostu poza domem – warto jednak podkreślić, że sam kojec nie jest przeznaczony do tego, żeby pies zostawał w nim przez cały dzień. Zazwyczaj kojce wewnętrzne są stosowane np. w hodowlach psów czy też w schroniskach. Kojce te powinny być przede wszystkim utrzymane w czystości, tym bardziej że w niektórych przypadkach zwierzęta właśnie tam się załatwiają, a więc powinny być one regularnie czyszczone. Przy umieszczeniu psa w kojcu zewnętrznym trzeba mieć również na uwadze to, żeby pies nie był narażony na wychłodzenie, co jest bardzo prawdopodobne, gdy zwierze ma np. krótką sierść. Kojec wewnętrzny natomiast jest jak najbardziej przeznaczony do domu. Powinny być one przede wszystkim wybrane na podstawie tego, jak duży jest pies, żeby zwierzęciu było po prostu wygodnie. Przede wszystkim jednak polecany kojec dla psa z drewna ma za zadanie pomóc psu się wyciszyć i odnaleźć spokój. Kojec może być stosowany w przypadku psów, które niszczą meble pod nieobecność właścicieli, jednakże wymaga to, żeby przyzwyczaić zwierzę do tego typu miejsca, a nie zamykać go tam bez wcześniejszego oswojenia. Dodatkowo ten typ kojców łatwo jest złożyć i przechowywać.

Każdy właściciel psa chce mu zapewnić jak najlepsze warunki, ale jeśli sytuacja tego wymaga należy kupić zwierzęciu kojec. Nie jest to równoznaczne z wyrządzeniem zwierzęciu krzywdy, a wręcz przeciwnie. W niektórych przypadkach pies może się wyciszyć.