You are currently viewing Co to są kraty rolowane?

Co to są kraty rolowane?

 

Na pewno każdy z nas niejednokrotnie był w galerii handlowej. Patrząc na sklepy z różnego rodzaju produktami, restauracje i inne punkty usługowe rzadko zwracamy na infrastrukturę danego miejsca. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z ławek, stołów, szyb czy toalet, które są w tym obiekcie. Jednak często nie mamy pojęcia o urządzeniach i rzeczach, wpływających na nasze bezpieczeństwo.

Charakterystyka krat rolowanych stosowanych w galerii

krata rolowana do galeriiWyposażenie centrum handlowych składa się z wielu elementów, a jednym z takich jest krata rolowana do galerii. Podczas godzin pracy sklepu jej nie widać bo jest schowana i zwinięta do góry, można ją zobaczyć dopiero przed otwarciem albo tuż po zamknięciu pawilonu. Pełni ona rozmaite funkcje, ale jej głównym celem jest zabezpieczenie przed włamaniem w sposób niezawodny i trwały. Oprócz galerii mają także zastosowanie na zewnątrz, chroniąc wolnostojące budynki przed nieproszonymi gośćmi. Wiele producentów tego typu urządzeń oferuje ich różne konfiguracje. Klienci mogą znaleźć przeróżne warianty i dopasować do swoich potrzeb, zwracając uwagę na klasę odporności materiału, z którego jest wykonana, jej przepuszczalność powietrza, typy napędów, a także względy estetyczne – wzory i kolory. Kraty wykonane są ze stali bądź z aluminium, z tymże te pierwsze mają zastosowanie do otworów magazynowych czy parkingowych z powodu swoje ciężkiej wagi. Natomiast w galeriach handlowych zakładane są z tego drugiego materiały, ponieważ są o wiele lżejsze. Wygląd ich mogą dopasować klienci do swoich potrzeb, gdyż kraty te mogą być w kształcie prostych bądź giętych sinusoidalnie rurek lub aluminiowych otworów o kształcie prostokątów, które są bardziej elegantsze. Ważne są kwestie bezpieczeństwa w działaniu takich bram – wyposażone są one w hamulec awaryjny, który zadziała w przypadku awarii. Kraty rolowane napędzane są automatycznie co na pewno jest bardzo wygodne dla użytkowników. Silniki montowane się dwojako – z boku urządzenia bądź centralnie.

Mam nadzieję, że trochę przybliżyłem wiedzę na temat stosowanych krat w galeriach handlowych. Są one nieodzownym elementem każdego sklepu, ponieważ dzięki nim sprzedający chronią swój towar i wyposażenie przed włamaniem i kradzieżą. Na co dzień jej nie widać, jednak spełnia ważną rolę i wydaje się niezbędna w wyposażeniu danej galerii handlowej.