You are currently viewing Budowlane ogrodzenie panelowe

Budowlane ogrodzenie panelowe

Plac budowy w centrum miasta musi być ogrodzony obowiązkowo. Nie tylko ze względu na możliwość wystąpienia kradzieży materiałów, ale również w celu zabezpieczenia się przed możliwością wejścia osób niepowołanych na teren budowy i wystąpienia urazów. Jest to często zdarzający się problem, więc woleliśmy zabezpieczyć dokładnie cały plac, by mieć pewność iż nie mogą się na niego dostać osoby niepowołane do przebywania na terenie budowy.

Nowoczesne ogrodzenie modularne

profesjonalne ogrodzenia budowlane tymczasoweWiększość firm budowlanych, w tym i nasza, wykorzystuje standardowe ogrodzenia panelowe w celu odgradzania terenu na którym wykonywane są pracę, choć częściej niż rzadziej okazują się one niewygodne. Większość standardowych ogrodzeń panelowych nie może być połączona ze sobą złączami, więc podczas stawiania ogrodzenia wymagana jest improwizacja, nie zawsze skuteczna. Zrezygnowaliśmy więc z korzystania z takiego wyposażenia, i wprowadziliśmy do inwentarza profesjonalne ogrodzenia budowlane tymczasowe. Zalety takiego ogrodzenia są widoczne na pierwszy rzut oka. Segmenty są wykonane ze znacznie wytrzymalszej stali, więc ich pokonanie nie jest takie łatwe jak w przypadku standardowego ogrodzenia z blachy. Nie są również tak podatne na uszkodzenia, zarówno powstające przez uderzenia i zużycie, jak i kontakt z substancjami chemicznymi, używanymi na placu budowy. Podstawy tych ogrodzeń zapobiegają możliwości ich przewrócenia. Jeden panel jest wysoki na przeszło trzy metry, dlatego też nawet przy użyciu drabiny, obejście ogrodzenia jest bardzo trudne. Nowoczesne panele, w przeciwieństwie do standardowych, zaprojektowane są w taki sposób, by ich łączenie było bardzo proste i szybkie, a mocowanie służące do tego celu mogły być zamontowane i zdjęte od wewnętrznej strony błyskawicznie.

Umożliwia to bardzo szybkie przestawienie ogrodzenia w przypadku zmiany miejsc w których wykonywane są zadania pracownicze. Takie ogrodzenia sprawdzają się znacznie lepiej w terenie zabudowanym, w którym wykonywane są prace, gdyż o wiele skuteczniej uniemożliwiają przedostanie się osób niepowołanych na teren budowy i nie mogą być z łatwością ominięte. Ogrodzenie zbudowane z takich segmentów może być natomiast błyskawicznie rozbudowane czy relokowane, nawet bez użycia pojazdów i narzędzi elektrycznych.