You are currently viewing Bogato wyposażona sala konferencyjna, czyli jaka?

Bogato wyposażona sala konferencyjna, czyli jaka?

Bardzo ważne jest sprawne i szybkie przeprowadzenie konferencji. Każdy prezes firmy chciałby mieć bogate wyposażenie sali konferencyjnej w swojej firmie. W tym celu wielu inwestuje w remont i zakup najnowocześniejszych sprzętów do najlepszego prowadzenia spotkać. Niekiedy zdarza się, że sala jest zdalnie sterowana, co pozwala na szybki dostęp do potrzebnych urządzeń.

Najlepsze ustawienie sali konferencyjnej

bogate wyposażenie sal konferencyjnychGdy miejsce, gdzie przebywają prezesi i zarządcy istotnych firm jest wyposażone w najlepszy sprzęt audiowizualny, a wszystkie krzesła są dobrze dopasowane do stołu, można pomyśleć o poprawnym rozmieszczeniu wszystkich w sali. Bogate wyposażenie sal konferencyjnych nie polega tylko na zakupie drogich sprzętów do projekcji prezentacji. Jeżeli pomieszczenie jest duże, można w bardzo łatwy i prosty sposób manewrować ustawieniem mebli. Niekiedy sposób, w jaki zasiadamy, może nie być komfortowy, na przykład, przez świecące słońce lub nieodpowiednie oświetlenie i wtedy warto pomyśleć o przemeblowaniu. Najpopularniejszym układem krzeseł i stołu w sali konferencyjnej jest postawienie okrągłego lub owalnego stołu na środku sali i dostawienie dookoła niego wygodnych krzeseł. Dzięki temu, że w ten sposób każdy widzi wszystkich uczestników konferencji, można swobodnie rozmawiać, a atmosfera jest jakby luźniejsza. Ten układ sprawdza się najlepiej, gdy kadra zarządzająca ma bardzo ważne zebranie lub na sali odbywają się negocjacje. By widzieć się twarzą w twarz z rozmówcą, gdy nie posiada się odpowiedniego, czyli okrągłego stołu, można odpowiednio ustawić kwadratowe lub prostokątne stoły w kształt litery U. Takie rozmieszczenie przypominające podkowę jest także dobrym i sprawdzonym sposobem na bezpośredni kontakt z rozmówcą podczas rozmowy. Wtedy warto zauważyć, że dobrym posunięciem jest umieszczenie najważniejszych gości na szczycie połączonych stołów. W przypadku, gdy sala dłuży wielu osobom jako konferencyjna i często w niej organizowane są przemówienia dla wielu osób, można śmiało ustawić stoły i krzesła w różnych rzędach. Dzięki temu zaoszczędzi się dużo miejsca, a każdy, kto jest ciekawy prezentacji, będzie miał do niej swobodny dostęp.

Sposobów na rozmieszczenie stołów i krzeseł na sali konferencyjnej jest wiele. Najważniejsze to zachowanie zasad BHP. Należy pamiętać, że nic nie może stać na przeszkodzie przy sprawnej ewakuacji. Odpowiedzialne wyposażenie sali konferencyjnej, które nie będzie zastawiał przejścia pożarowego, jest najlepszym dowodem, że jest to najlepsza sala do prowadzenia spotkań.