You are currently viewing Biblia Tysiąclecia w naszych domach

Biblia Tysiąclecia w naszych domach

 

Któż z nas, będąc w kościele na Mszy lub nabożeństwie, nie zwrócił uwagi na czytane w trakcie liturgii fragmenty Pisma świętego, dobrane stosownie do okazji? Biblia stanowi niejako centrum życia religijnego osób wierzących, które często praktykują samodzielne czytanie Pisma Świętego w swoich domach. Jeśli ktoś tego nie czyni, ma okazję posłuchać czytań podczas niedzielnych Mszy świętych, a także uzyskać ich interpretację na homilii.

Biblia popularna wśród wiernych

popularna biblia tysiącleciaKościół katolicki zachęca wiernych do jak najczęstszego czytania Pisma świętego. Stanowi ono centrum życia religijnego każdej osoby, która poprzez obcowanie ze Słowem Bożym może pogłębiać swoją wiarę. Obecnie wierni mogą zapoznawać się z biblijnymi tekstami w sposób tradycyjny lub za pośrednictwem internetu. Wielu z nich preferuje jednak czytanie Pisma świętego w formie drukowanej, a najpopularniejszym wydaniem jest z całą pewnością Biblia Tysiąclecia. Przygotowana w latach 60. ubiegłego stulecia przez opactwo benedyktynów w Tyńcu, do dziś stanowi jedno z najbardziej lubianych wydań Biblii, często kupowanych i chętnie czytanych. Popularna Biblia Tysiąclecia jest tekstem akceptowanym w kościołach, co oznacza, że możemy usłyszeć jej fragmenty podczas Mszy świętych i nabożeństw. Jeśli zaś pragniemy zgłębić się w biblijne teksty w zaciszu domowym, to możemy zakupić Biblię Tysiąclecia w księgarniach katolickich czy sklepach z dewocjonaliami. Z pewnością warto mieć w domu egzemplarz Pisma świętego, by móc do niego sięgać w wolnych chwilach. Biblia Tysiąclecia dostępna jest również w mniejszym formacie, który możemy zabrać ze sobą na przykład na pielgrzymkę czy rekolekcje. Jest to praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy obcują ze Słowem Bożym na co dzień i dużo podróżują. Pismo święte jest dobrym pomysłem na religijny podarunek z okazji chrztu świętego czy pierwszej komunii, a Biblia Tysiąclecia, elegancko wydana, sprawdzi się w tej roli doskonale.

Czytanie Pisma świętego pozwala nam lepiej poznać Boga i historię stworzenia i odkupienia świata. Jeśli chcielibyśmy wyjść poza teksty przekazywanie nam w kościele i samemu zgłębić Biblię, powinniśmy nabyć własny egzemplarz do czytania. Biblia Tysiąclecia jest najpopularniejszym i najbardziej lubianym wydaniem Pisma świętego, które z pewnością znajdziemy w wielu księgarniach.