You are currently viewing BARFne diety dla psów

BARFne diety dla psów

Istnieje bardzo dużo właścicieli psów i kotów, którzy bardzo chcieliby przestawić swoje zwierzaki na bardziej naturalne jedzenie, jednakże nie robią tego, że względu na to, że boją się, iż nie podołają. Takie osoby myślą, że staną tutaj przed bardzo ciężką sprawa związaną z odpowiednim przygotowaniem posiłków dla swoich czworonożnych przyjaciół – nic bardziej mylnego. Komponowanie jedzenia dla zwierząt wcale nie jest takie straszne, jak mogłoby się wydawać.

Diety typu BARF i dla psów i kotów – jak skomponować?

dieta barf dla psaJeżeli chodzi o pojęcie – dieta barf dla psa, to przede wszystkim będziemy musieli nasz posiłek podzielić na dwie zasadnicze części. Pierwsza z nich to produkty pochodzenia roślinnego, która będzie stanowiła około dwudziestu procent całego posiłku dla naszego psa. Co możemy w niej podać? Większość ogólnie dostępnych roślin, takich które są przyjmowane także przez ludzi. Na pewno zakazane będą produkty takie jak np: winogron, cebula. Resztę podajemy w formie zmielonej na papkę, wtedy będą one najbardziej przyswajalne dla naszego czworonoga. Zasada jest taka w takiej formie warzywa i owoce najbardziej imitują treść żołądka zdobyczy dzikich zwierząt mięsożernych i nie jest to wcale jakieś udziwnienie, tylko forma, która jak wspomniano powyżej jest przez zwierzęta mięsożerne najbardziej przyswajalne, jeśli chodzi o roślinne pokarmy. Kolejne osiemdziesiąt procent omawianego posiłku dla psa powinno składać się z produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli mięsa. Mięso to musi zostać bezwzględnie podane w formie surowej. Forma podania może być różna, bardzo dużo zależy tutaj od preferencji czworonogów. Wielu właścicieli wybiera tutaj zmielony pokarm, na taki, który z pewnością zostanie zjedzony przez psy. Natomiast, jeśli chodzi o samych zainteresowanych wydaje się, że w dużej mierze przepadają oni raczej za większymi kąskami, choć nie jest to oczywiście regułą. Co powinno się znaleźć w mięsnej części posiłku – to jest już całkowicie określone.

Ogólny posiłek dla zdrowego, dorosłego psa powinien w swojej mięsnej części zawierać – 50% mięsa z mięśnia, 20% żołądków z treścią, 15% podrobów, 15% mięsne kości. Kości mogą zostać podane na dwa różne sposoby – np. mogą zostać zmielone, lub też podane w całości. Jeżeli nie podajemy kości, konieczne będzie podanie wapnia.