You are currently viewing Atrakcyjny ogród obok domu

Atrakcyjny ogród obok domu

Mieszkanie w mieście przestaje już być tak atrakcyjnym rozwiązaniem dla młodych ludzi, jak to było jeszcze całkiem niedawno. Teraz coraz więcej osób decyduje się na zakup lub budowę własnego domu jednorodzinnego, gdzieś w zielonej okolicy, z dala od centrum miast. Taka zmiana podejścia wynika głównie z tego, że obecnie cały czas żyjemy w biegu i szukam jakiegoś miejsca, w którym będziemy mogli odpocząć i wyciszyć się. 

Planujemy wygląd ogrodu

zakładanie ogrodów od podstawWyjeżdżając poza miasto możemy zauważyć, że na jego obrzeżach powstaje coraz więcej nowych domów. Są to albo domy prywatne, albo całe osiedla jednakowych budynków, budowane przez deweloperów. Coraz mniej osób wybiera życie w mieście, na rzecz spokoju gdzieś na obrzeżach, w zielonej okolicy. Jednym z największych plusów posiadania własnego domu jednorodzinnego jest ogród. Prywatne, zielone miejsce, w którym można wypocząć, spotkać się z przyjaciółmi lub uprawiać różnego rodzaju dyscypliny sportowe. O wygląd ogrodów dbamy prawie tak samo, jak o wygląd wnętrz naszych domów. Wiele osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalnych firm, których specjalnością jest zakładanie ogrodów od podstaw, wedle życzeń klientów, oczywiście. Projektanci ogrodów najpierw konsultują z nami, w jaki stylu ogród chcielibyśmy mieć, a potem sporządzają dla nas projekt, zarówno pokazujący rozmieszczenie poszczególnych roślin, jak i wizualizację. Wiadomo, że wizualizacja jest bardzo poglądowa i wygląd ogrodu w rzeczywistości będzie nieco inny. Po zatwierdzeniu projektu trzeba kupić rośliny, a także wynająć firmę, która zajmie się ich zasadzeniem. Niektóre biura projektujące ogrody mają w swojej ofercie również zakładanie ogrodów. Warto więc się dokładnie rozeznać na rynku. Zakładając ogród od podstaw nie powinniśmy oszczędzać na odpowiednim nawiezieniu gleby, czy też na wyborze wysokiej jakości trawy. 

Jedną z najważniejszych zalet posiadania własnego domu jednorodzinnego, jest ogród obok domu. Ogrody wspaniale spisują się wiosną, latem oraz wczesną jesienią. Przez większą część roku służą nam jako miejsce wypoczynku czy też towarzyskich spotkań. Coraz większą wagę przywiązujemy do wyglądu naszych ogrodów. Bardzo dużo osób, które przeprowadzają się do domu rodzinnego, zatrudnia profesjonalnych projektantów, którzy pomagają zaplanować wygląd ogrodu.