You are currently viewing Apartament w sercu Karkonoszy

Apartament w sercu Karkonoszy

Jeszcze nie tak dawno Jelenia Góra była stolicą województwa jeleniogórskiego. Obecnie, jest to miasto liczące około 80 tysięcy mieszkańców, największe obok Wałbrzycha miasto na zachód od Wrocławia. Co najważniejsze, jest to fantastyczne miejsce na spędzenie wymarzonego urlopu w Karkonoszach, a także na urlop na Dolnym Śląsku w ogóle.

Z apartamentu jeleniogórskiego wszędzie blisko

komfortowe apartamenty w jeleniej górzePowszechnie, wśród mieszkańców Dolnego Śląska winno się nazywać Jelenią Górę stolicą Karkonoszy. To właśnie tutaj zaczynają się liczne szlaki turystyczne, z których można zaczynać bezpośrednią wycieczkę na najwyższe szczyty w polskich Karkonoszach, ale również w czeskich. Mówi się również, że Karkonosze to góry powiązane z dwoma głównymi osadami turystycznymi: Szklarską Porębą i z Karpaczem. Jednak współczesne skomunikowanie, bliskość geograficzna obydwu miejsc, sprawia że to właśnie Jelenią Górę musimy uznać za stolicę polskich Karkonoszy, o podobnym statusie, jaki po drugiej stronie granicy polsko czeskiej piastuje Liberec. Komfortowe apartamenty w Jeleniej Górze pozwolą nam zwiedzić cały Dolny Śląsk w szybki i wygodny sposób. Miasto znajduje się niecałe 2 godziny drogi od Wrocławia, stolicy regionu i historycznie, stolicy całego Śląska. W nieco ponad godzinę dostaniemy się do Liberca, zimowej stolicy Republiki Czeskiej. Miasto było organizatorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, posiada światowej renomy kompleks sportów zimowych, a wraz z pobliskim Harrachovem stanowi jeden z największych ośrodków skoków narciarskich na świecie. Region jest wciąż bardzo mocno doinwestowywany. Inwestorzy z całej Polski, w związku z coraz lepszą infrastrukturą drogową, doceniają walory turystyczne regionu i jego potencjał nie tylko turystyczny, ale również biznesowy. Dlatego też, w Jeleniej Górze znajdziemy nie tylko wysokiej klasy hotele i obiekty noclegowo – rekreacyjne, ale również bardzo dobre restauracje, a także miejsca szeroko rozumianej rekreacji.

Obecnie, podchodzi się do turystyki popularnej w sposób synkretyczny. Świadomość tego, że dany region ma bardzo duży potencjał może łączyć poszczególne ośrodki turystyczne w jeden duży projekt, który ma za zadanie scalać dążenia do skorzystania z korzyści płynących ze spuścizny historycznej i kulturowej danego regionu. Nie inaczej jest w tym przypadku.